Osobni asistent
Projekt osobnog asistenta je inovacija u pristupu osobama s invaliditetom sa ciljem pomoći u sredini u kojoj korisnici žive i najbolje se osjećaju, te poboljšanju kvalitete življenja i smanjenju institucionalizacije. Izborom osobnog asistenta koji će biti na usluzi korisnicima po uvjetima Ministarstva Društvo prihvaća obveze pripreme, posredovanja i praćenja ovog projekta, te obračuna i isplate učinjenih usluga od strane osobnih asistenata prema korisnicima.
Ciljevi:
- Pristupačnost i dostupnost, svakom članu Društva invalida, osnovnih životnih potreba osobito odlazak liječniku,školovanje, nabavku, raznih terapija i rekreacije a ujedno kvalitetniji društveni život, korištenjem usluga osobnog asistenta.